dřevostavba po

Dřevostavby se stávají v dnešní době více a více žádanými, především díky svým nesporným přednostem. Rychlá výstavba, suchý proces, velmi dobré tepelné vlastnosti spod. Mnoho investorů Dřevostavbu volí také pocitově, chtějí se více přiblížit přírodě a bydlení v takovém prostředí jim přináší jiný užitek. Dřevostavba na první pohled nemusí být ani znát, jelikož se může jednat pouze o skrytou dřevěnou stavební konstrukci, ne tedy na první pohled roubenka nebo srub, za které jsou mnohdy nesprávně Dřevostavby zaměňovány. Jak název sám napovídá Dřevo-stavba, tedy stavba ze dřeva, ve které se dají použít a doplnit další a další stavební materiály.

Podloží Dřevostavby je betonová deska nebo betonový pas. Konstrukce stavby se většinou montuje ze sušených lepených KVH hranolů, vnitřní stěny se opatřují OSB deskami s lepenými spoji, které slouží zároveň jako parobrzda a na tyto se montuje další vrstva. Vnější stěny se montují z dřevovláknité izolace, na které navazuje skladba provětrávané fasády. Do vnitřního prostoru se vkládá další izolant.

V každém případě skladby Dřevostaveb se mohou odlišovat, především v rámci požadavků investora a již zhotovené projektové dokumentace. Vhodného projektanta se zkušenostmi s návrhy Dřevostaveb Vám rádi doporučíme. Konzultujeme s Vámi vše, a to nejen na začátku, ale v každé rozpracovanosti stavby.

Samozřejmostí je vytvoření 3D modelu Vašeho domu, který se co nejvíce přiblíží Vašim představám o bydlení. Rámovou konstrukci smontujeme v suché hale, tu přivezeme na místo již připravenou nebo se konstrukce montuje na místě. Vše záleží na velikosti projektu/stavby, na příjezdových komunikacích nebo manipulačních prostorech na místě.